MBTI-statistieken van onze eigen testresultaten200,000+
persoonlijkheidstests afgerond op quickmbti.com, geteld op 2026-09-24. Eén beeld: elke stip hieronder staat voor 100 tests.
Grafieken: de GA4-steekproef van 77,844 deelnemers van wie de browser analytics deelde, van 2026-05-30 tot 2026-10-01.
Het beeld
Eén kleur per temperament, uit Sanzo Wada’s Dictionary of Color Combinations. Daarbinnen één blok per type, met het label eronder (n = 77,844, stand 2026-10-01).
De 16 types, van meest tot minst voorkomend (n = 77,844, stand 2026-10-01).
Elke rij toont alle 2.000 stippen opnieuw, verdeeld op één voorkeur; de verticale lijn markeert 50% (n = 77,844, stand 2026-10-01).
De 13 landen met 1,000+ deelnemers, elk verdeeld per type, daarna nog 29 met 250+ deelnemers (grijs: te weinig voor een verdeling per type). 146 landen met minder dan 250 deelnemers staan er niet in (7,122 deelnemers, 183 stippen).
De 2.000 stippen staan voor het totaal van 200,000+. De verdeling over type, voorkeur en land volgt de verhoudingen in de analytics-steekproef van 77,844 personen. Het is dus een schatting, geen telling van alle 200,000+.
Het beeld en de atlas gebruiken de GA4-steekproef: 77,844 deelnemers van wie de browser analytics deelde (alleen bezoekers die toestemming gaven), van 2026-05-30 tot 2026-10-01, één resultaat per sessie, met het type zoals de deelnemer het te zien kreeg, inclusief beslissingen bij een gelijke stand. Het zijn dus niet de volledig bepaalde resultaten die de tabellen verderop gebruiken. Hoe deze cijfers tot stand kwamen
NT Intuïtie–Denken · 21.3%
- INTJ7.6%
- INTP6.3%
- ENTJ3.5%
- ENTP3.9%
NF Intuïtie–Voelen · 28.0%
- INFJ8.7%
- INFP8.5%
- ENFJ4.6%
- ENFP6.3%
SJ Observatie–Oordelen · 27.4%
- ISTJ9.8%
- ISFJ8.5%
- ESTJ4.2%
- ESFJ5.0%
SP Observatie–Waarnemen · 23.2%
- ISTP6.4%
- ISFP7.2%
- ESTP4.3%
- ESFP5.3%
Datatabel bij deze weergave
| Type | Groep | Aandeel | Stippen |
|---|---|---|---|
| INTJ | NT | 7.6% | 151 |
| INTP | NT | 6.3% | 126 |
| ENTJ | NT | 3.5% | 70 |
| ENTP | NT | 3.9% | 78 |
| INFJ | NF | 8.7% | 173 |
| INFP | NF | 8.5% | 170 |
| ENFJ | NF | 4.6% | 92 |
| ENFP | NF | 6.3% | 126 |
| ISTJ | SJ | 9.8% | 195 |
| ISFJ | SJ | 8.5% | 170 |
| ESTJ | SJ | 4.2% | 84 |
| ESFJ | SJ | 5.0% | 100 |
| ISTP | SP | 6.4% | 129 |
| ISFP | SP | 7.2% | 144 |
| ESTP | SP | 4.3% | 85 |
| ESFP | SP | 5.3% | 107 |
| Type | Deelnemers | Aandeel | Stippen |
|---|---|---|---|
| ISTJ | 7,597 | 9.8% | 195 |
| INFJ | 6,745 | 8.7% | 173 |
| ISFJ | 6,627 | 8.5% | 170 |
| INFP | 6,598 | 8.5% | 170 |
| INTJ | 5,886 | 7.6% | 151 |
| ISFP | 5,601 | 7.2% | 144 |
| ISTP | 5,012 | 6.4% | 129 |
| INTP | 4,919 | 6.3% | 126 |
| ENFP | 4,901 | 6.3% | 126 |
| ESFP | 4,158 | 5.3% | 107 |
| ESFJ | 3,872 | 5.0% | 100 |
| ENFJ | 3,580 | 4.6% | 92 |
| ESTP | 3,323 | 4.3% | 85 |
| ESTJ | 3,261 | 4.2% | 84 |
| ENTP | 3,047 | 3.9% | 78 |
| ENTJ | 2,717 | 3.5% | 70 |
| Voorkeurspaar | Eerste | Tweede |
|---|---|---|
| Extraversie / Introversie | E 37.1% | I 62.9% |
| Observatie / Intuïtie | S 50.7% | N 49.3% |
| Denken / Voelen | T 45.9% | F 54.1% |
| Oordelen / Waarnemen | J 51.8% | P 48.2% |
| Land | Deelnemers | Aandeel | Stippen |
|---|---|---|---|
| Verenigde Staten | 12,416 | 15.9% | 319 |
| Filipijnen | 11,851 | 15.2% | 304 |
| Maleisië | 5,677 | 7.3% | 146 |
| Indonesië | 3,909 | 5.0% | 100 |
| India | 3,850 | 4.9% | 99 |
| Verenigd Koninkrijk | 3,732 | 4.8% | 96 |
| Japan | 3,574 | 4.6% | 92 |
| Canada | 2,791 | 3.6% | 72 |
| Australië | 2,578 | 3.3% | 66 |
| Duitsland | 1,822 | 2.3% | 47 |
| Singapore | 1,346 | 1.7% | 34 |
| Pakistan | 1,192 | 1.5% | 31 |
| Thailand | 1,082 | 1.4% | 28 |
| 29 andere landen | 14,902 | 19.1% | 383 |
| 146 landen onder 250 (niet getoond) | 7,122 | 9.1% | 183 |
Drie dingen die de data laat zien
- 62.9%
neigt eerder naar Introversie dan naar Extraversie. De andere drie verdelingen: S 50.7%, T 45.9%, J 51.8%.
n = 77,844, stand 2026-10-01 - 2.8×
ISTJ (9.8%) is het meest voorkomende type, 2.8 keer zo vaak als ENTJ (3.5%), het zeldzaamste.
n = 77,844, stand 2026-10-01 - 1.75×
ESFP komt in Japan 1.75 keer zo vaak voor als in de hele steekproef: het grootste verschil van alle landen met 1,000+ deelnemers.
Japan: n = 3,574, stand 2026-10-01
De atlas
Waar zijn deelnemers eerder introvert? Waar vertrouwen ze meer op intuïtie dan op details, of meer op gevoel dan op logica? Kies een eigenschap en zie hoe 42 landen zich verhouden tot de rest.
Aandeel deelnemers met uitkomst ‘Introversie’ (I), per land
Totaal 62.9%, n = 77,844. Hoogste: Myanmar (70.8%). Laagste: Zuid-Korea (53.3%). Alle anderen kregen ‘Extraversie’ (E).
Alle 42 landen, gerangschikt
Elk land, met zijn foutmarge
Elke stip is het aandeel van een land; de grijze balk is de foutmarge van 95%. De zwarte lijn is de totale steekproef. Waar een balk die lijn kruist, verschilt dat land niet meetbaar van de rest.
Totale steekproef: 62.9% introvert (n = 77,844). 18 van de 42 landen wijken er meer van af dan hun foutmarge. 146 landen met minder dan 250 deelnemers staan er niet in. Stand 2026-10-01.
Landenportretten
13 landen van dichtbij: hun eigenschappen en de types die er vaker voorkomen
ESFP komt in Japan 1.75× zo vaak voor als in de hele steekproef (9.3% daar tegenover 5.3% in totaal).
Verenigde Statenn = 12,416
Neigt naar extravert: 39.0% E tegenover 37.1% in totaal (±0.9).
Types die hier vaker voorkomen, × totaal
Filipijnenn = 11,851
Op één na het meest planmatig van deze 13: 55.2% J tegenover 51.8% in totaal (±0.9).
Types die hier vaker voorkomen, × totaal
Maleisiën = 5,677
Neigt naar zintuiglijk: 53.2% S tegenover 50.7% in totaal (±1.3).
Types die hier vaker voorkomen, × totaal
Indonesiën = 3,909
Neigt naar rationeel: 49.1% T tegenover 45.9% in totaal (±1.6).
Types die hier vaker voorkomen, × totaal
Indian = 3,850
Op één na het meest flexibel van deze 13: 52.3% P tegenover 48.2% in totaal (±1.6).
Types die hier vaker voorkomen, × totaal
Verenigd Koninkrijkn = 3,732
Op één na het meest gevoelsmatig van deze 13: 58.5% F tegenover 54.1% in totaal (±1.6).
Types die hier vaker voorkomen, × totaal
Japann = 3,574
Het meest flexibel van deze 13: 56.4% P tegenover 48.2% in totaal (±1.6).
Types die hier vaker voorkomen, × totaal
Canadan = 2,791
Neigt naar gevoelsmatig: 57.7% F tegenover 54.1% in totaal (±1.8).
Types die hier vaker voorkomen, × totaal
Australiën = 2,578
Op één na het meest extravert van deze 13: 41.0% E tegenover 37.1% in totaal (±1.9).
Types die hier vaker voorkomen, × totaal
Duitslandn = 1,822
Het meest introvert van deze 13: 67.0% I tegenover 62.9% in totaal (±2.2).
Types die hier vaker voorkomen, × totaal
Singaporen = 1,346
Neigt naar zintuiglijk: 55.2% S tegenover 50.7% in totaal (±2.7).
Types die hier vaker voorkomen, × totaal
Pakistann = 1,192
Op één na het meest rationeel van deze 13: 49.2% T tegenover 45.9% in totaal (±2.8).
Types die hier vaker voorkomen, × totaal
Thailandn = 1,082
Op één na het meest zintuiglijk van deze 13: 55.4% S tegenover 50.7% in totaal (±3.0).
Types die hier vaker voorkomen, × totaal
Elke rij loopt van het aandeel van het type in de hele steekproef (ring) naar het aandeel in het land (stip), op één schaal van 0 tot 12% voor alle 13 landen, dus een langere lijn is een groter verschil. Ze tonen de drie types met de hoogste verhouding in elk van de 13 landen met 1,000+ deelnemers. Verhouding = aandeel in het land ÷ aandeel over alle 77,844. Stand 2026-10-01.
Het beeld en de atlas gebruiken de GA4-steekproef: 77,844 deelnemers van wie de browser analytics deelde (alleen bezoekers die toestemming gaven), van 2026-05-30 tot 2026-10-01, één resultaat per sessie, met het type zoals de deelnemer het te zien kreeg, inclusief beslissingen bij een gelijke stand. Het zijn dus niet de volledig bepaalde resultaten die de tabellen verderop gebruiken. Kaart: Natural Earth 110m, Equal Earth-projectie. Hoe deze cijfers tot stand kwamen
De volledige statistieken
Alles hieronder komt uit het testlogboek op onze server: elke test wordt vastgelegd zodra hij is gescoord, ongeacht de cookiekeuze van de bezoeker. De tabellen met types en voorkeuren tellen alleen de resultaten waarbij de antwoorden alle vier de voorkeuren direct bepaalden.
Laatst bijgewerkt: 2026-09-23 · 95,344 testresultaten in totaal
Van de 12,758 tests waarbij de antwoorden alle vier de voorkeuren direct bepaalden, is INFP het meest voorkomende type met 12.6% en ENTJ het zeldzaamste met 1.9%.
Op deze pagina vind je de verzamelde statistieken van de mensen die onze test hebben gedaan. Het is originele data – we hebben dit zelf verzameld en je vindt het nergens anders. Lees de methode en beperkingen hieronder voordat je cijfers citeert: dit gaat over onze eigen test van acht vragen, niet over de officiële MBTI.
Verdeling van types
Hoe vaak elk van de zestien types uit onze test komt.
De percentages in dit deel zijn gebaseerd op 12,758 tests – de tests waarbij de antwoorden alle vier de voorkeuren direct bepaalden, van de 95,344 in totaal. Dat is het getal dat je bij de cijfers uit dit deel vermeldt. Lees de methode hieronder om te zien waarom de rest niet is meegenomen.
| Type | Naam | Aandeel | Aantal tests |
|---|---|---|---|
| INFP# | De idealistische verhalenverteller | 12.6% | 1,612 |
| ISTJ# | De nuchtere realist | 11.1% | 1,415 |
| INFJ# | De visionaire wijze | 10.5% | 1,337 |
| ENFP# | De enthousiaste ontdekker | 9.7% | 1,233 |
| INTJ# | De strategische architect | 8.2% | 1,051 |
| ISFJ# | De stabiele beschermer | 7.4% | 942 |
| INTP# | De nieuwsgierige denker | 7.1% | 901 |
| ISTP# | De praktische rebel | 5.9% | 751 |
| ISFP# | De zachtaardige dromer | 5.5% | 707 |
| ESFP# | De stralende entertainer | 4.9% | 622 |
| ENTP# | De speelse vernieuwer | 3.6% | 460 |
| ENFJ# | De inspirerende mentor | 3.0% | 379 |
| ESFJ# | De warme gastheer | 3.0% | 377 |
| ESTP# | De gedurfde pionier | 2.9% | 375 |
| ESTJ# | De onvermoeibare organisator | 2.8% | 357 |
| ENTJ# | De gedreven leider | 1.9% | 239 |
Voorkeuren
Dezelfde data, maar dan per voorkeurspaar bekeken.
Hoe mensen elke vraag beantwoorden
Het percentage mensen dat ja antwoordt op elk van de acht vragen. Zover we weten bestaat deze data nergens anders, omdat het direct uit de test komt.
Gebaseerd op alle 95,344 tests.
| # | Vraag | Voorkeurspaar | Ja geantwoord |
|---|---|---|---|
| 1 | Voel je je na een lange tijd met andere mensen meestal uitgeput in plaats van opgeladen?# | E/I | 71.4% |
| 2 | Krijg je meer energie van onder de mensen en actief zijn dan van rustige tijd met je eigen gedachten?# | E/I | 48.8% |
| 3 | Als je iets nieuws leert, wil je dan eerst concrete feiten en echte voorbeelden voordat je theorieën hoort?# | S/N | 68.6% |
| 4 | Voel je je meer aangetrokken tot patronen, betekenissen en wat zou kunnen zijn, dan tot de details van wat is?# | S/N | 70.8% |
| 5 | Als je iets beslist, zet je logica en eerlijkheid dan boven hoe mensen zich erbij zullen voelen?# | T/F | 59.8% |
| 6 | Vind je de gevoelens van mensen en het bewaren van de vrede belangrijker dan strikt consistent zijn?# | T/F | 69.8% |
| 7 | Voel je je prettiger als dingen gepland en besloten zijn, dan wanneer ze open worden gelaten?# | J/P | 65.7% |
| 8 | Houd je liever je opties open en pas je je gaandeweg aan, in plaats van je vast te leggen op een vast plan?# | J/P | 65.1% |
Elk paar vragen benadert één voorkeur vanuit tegenovergestelde richtingen. Een ja op de eerste en een ja op de tweede wijzen dus naar tegenovergestelde polen. Tel de twee percentages in een paar niet bij elkaar op.
Voorkeuren per land
Hoe de vier voorkeuren verschillen per land. De percentages gelden binnen elk land en worden dus niet beïnvloed door hoeveel mensen uit dat land de test hebben gedaan.
Dit deel gebruikt een andere bron. Het land komt uit onze statistieken in plaats van de testgegevens, en is beschikbaar voor 10,491 van de tests in de tabel hierboven (82.2% ervan). Statistieken tellen bezoekers die cookies weigeren of scripts blokkeren niet altijd mee, dus zie dit als een indicatie.
Alleen landen met minstens 250 tests staan in de lijst, dat zijn er 10. Daaronder is een voorkeur te onnauwkeurig om te publiceren.
| Land | Aantal tests | I — Introversie | S — Observatie | T — Denken | J — Oordelen |
|---|---|---|---|---|---|
| Australië# | 425 | 60.9% | 43.1% | 36.5% | 49.4% |
| Canada# | 427 | 63.5% | 42.9% | 39.1% | 47.1% |
| Duitsland# | 297 | 73.7% | 47.8% | 41.1% | 49.5% |
| Filipijnen# | 1,121 | 69.1% | 41.0% | 40.9% | 50.8% |
| India# | 481 | 72.6% | 36.6% | 49.3% | 42.2% |
| Indonesië# | 557 | 74.1% | 43.4% | 52.6% | 46.5% |
| Japan# | 363 | 60.3% | 60.9% | 40.5% | 33.1% |
| Maleisië# | 558 | 71.9% | 47.3% | 46.6% | 47.7% |
| Verenigd Koninkrijk# | 539 | 67.9% | 37.8% | 32.7% | 49.9% |
| Verenigde Staten# | 2,068 | 65.2% | 43.4% | 42.4% | 50.3% |
Methode
De cijfers komen uit onze gratis test: acht ja/nee-vragen, twee voor elk van de vier voorkeursparen. Dit is een snelle test, geen officiële MBTI-beoordeling, en je kunt de resultaten niet direct vergelijken met gepubliceerde MBTI-normen.
De populatie is iedereen die de test heeft afgerond op quickmbti.com of quicktype.me. De resultaten worden op de server opgeslagen wanneer de test wordt nagekeken. Het aantal hangt dus niet af van toestemming voor cookies of adblockers.
De data gaat over tests van 2026-06-03 tot 2026-09-23.
We tellen afgeronde tests, geen mensen. Iemand die de test twee keer doet, telt twee keer mee, en we hebben in totaal 95,344 tests.
Omdat elk voorkeurspaar maar twee vragen heeft, kan een paar precies in evenwicht zijn – ja of nee antwoorden op beide vragen heft elkaar op. Dat gebeurde minstens één keer in 82,586 van de 95,344 tests. Ons systeem lost een gelijkspel voor een bepaalde sessie altijd op dezelfde manier op, in plaats van het type onbepaald te laten. Die tests tellen niet mee voor de typeverdeling en de voorkeuren. Daarvoor gebruiken we alleen de 12,758 tests waarbij de antwoorden alle vier de voorkeuren bepaalden. De antwoordpercentages per vraag gebruiken wel elke test, omdat een gelijkspel niets zegt over of een antwoord echt was.
Alle percentages zijn afgerond op één decimaal. Percentages in een kolom tellen door afronding misschien niet op tot precies 100.
Het beeld en de atlas gebruiken de GA4-steekproef: 77,844 deelnemers van wie de browser analytics deelde (alleen bezoekers die toestemming gaven), van 2026-05-30 tot 2026-10-01, één resultaat per sessie, met het type zoals de deelnemer het te zien kreeg, inclusief beslissingen bij een gelijke stand. Het zijn dus niet de volledig bepaalde resultaten die de tabellen verderop gebruiken.
Beperkingen
- Dit is een zelfgekozen online steekproef. Mensen die naar een gratis persoonlijkheidstest zoeken, zijn geen willekeurige steekproef van een bevolking. Je kunt de verdeling hierboven dus niet lezen als de verdeling van persoonlijkheidstypes in de wereld.
- Acht vragen kunnen niet tippen aan een volledige test. Twee vragen per voorkeurspaar is genoeg om iemand voor een snelle inschatting op elke as te plaatsen, maar niet genoeg om precies te zijn.
- De cijfers per land laten zien wie onze test heeft gevonden, niet de landen zelf. Onze bezoekers komen vooral via Engelstalige zoekopdrachten.
- Niets hiervan is klinische of diagnostische data, en het is niet gecontroleerd door een erkende psycholoog.
Deze data gebruiken
Je mag deze cijfers met bronvermelding citeren. Elke rij op deze pagina heeft een eigen link, dus je kunt direct verwijzen naar het getal dat je citeert.
QuickMBTI, MBTI-statistieken van onze eigen testresultaten, 2026-09-23. https://quickmbti.com/nl/mbti-statistics/
Download deze tabellen als CSV (typeverdeling, voorkeuren en ja-percentages per vraag, CC BY 4.0)
Eerdere updates
- 2026-09-23 – 12,758 tests
- 2026-08-08 – 10,882 tests
Vragen, beantwoord met de data
Wat is het meest voorkomende MBTI-type?
INFP, met 12.6% van 12,758 volledig bepaalde resultaten op QuickMBTI, stand 2026-09-23. In de GA4-steekproef, die het type telt zoals het werd getoond, inclusief beslissingen bij een gelijke stand, is het ISTJ met 9.8% van 77,844.
Wat is het zeldzaamste MBTI-type?
ENTJ, met 1.9% van dezelfde 12,758 resultaten, stand 2026-09-23. In de GA4-steekproef is ENTJ het zeldzaamst, met 3.5%.
Zijn de meeste deelnemers introvert?
Ja: 68.3% kreeg de uitkomst Introversie (I) in de 12,758 volledig bepaalde resultaten, stand 2026-09-23. In de GA4-steekproef van 77,844 is dat 62.9%.
Hoeveel mensen hebben de test gedaan?
Op 2026-09-24 waren er 200,000+ tests afgerond op quickmbti.com. De typetabellen op deze pagina tellen 12,758 van de tests in het testlogboek: die waarbij de antwoorden alle vier de voorkeuren bepaalden. Het beeld en de atlas gebruiken een GA4-steekproef van 77,844.
Welk land wijkt het meest af?
ESFP komt in Japan 1.75× zo vaak voor als in de hele GA4-steekproef (daar n = 3,574, stand 2026-10-01): het grootste verschil van de 13 landen met 1,000+ deelnemers.
Hoe nauwkeurig zijn deze cijfers?
Ze beschrijven mensen die zelf kozen voor een gratis test van 8 vragen, niet de bevolking van een land. 82,586 van de 95,344 tests in het testlogboek hadden minstens één voorkeurspaar in evenwicht en tellen niet mee in de typetabellen. De foutmarge van elk land staat in de atlas, en de volledige methode onder Methode. Methode
Wil je je eigen persoonlijkheidstype ontdekken?
Acht vragen, zo'n negentig seconden en geen account nodig. Je krijgt je vier letters en ontdekt wat die betekenen voor hoe je werkt en beslissingen neemt.
Doe de gratis test