Statystyki MBTI z naszych własnych testów200,000+
testów osobowości ukończonych na quickmbti.com, stan na 2026-09-24. Jeden obraz: każda kropka poniżej to 100 testów.
Wykresy: próba GA4 obejmująca 77,844 badanych, których przeglądarki udostępniły dane analityczne, od 2026-05-30 do 2026-10-01.
Obraz
Jeden kolor na temperament, z książki Sanzo Wada „Dictionary of Color Combinations”. W każdym kolorze jeden blok na typ, podpisany pod spodem (n = 77,844, stan na 2026-10-01).
16 typów, od najczęstszego do najrzadszego (n = 77,844, stan na 2026-10-01).
Każdy wiersz pokazuje ponownie wszystkie 2000 kropek, podzielone według jednej preferencji; pionowa linia oznacza 50% (n = 77,844, stan na 2026-10-01).
13 krajów z co najmniej 1,000 badanymi, każdy z podziałem według typu, potem 29 kolejnych z co najmniej 250 badanymi (szare: za mało na podział według typu). 146 krajów z mniej niż 250 badanymi nie pokazujemy (7,122 badanych, 183 kropek).
2000 kropek odpowiada łącznej liczbie 200,000+. Podział według typu, preferencji i kraju odpowiada proporcjom w próbie analitycznej liczącej 77,844 osób, więc jest szacunkiem, a nie zliczeniem wszystkich 200,000+.
Obraz i Atlas korzystają z próby GA4: 77,844 badanych, których przeglądarki udostępniły dane analityczne (tylko osoby, które wyraziły zgodę), od 2026-05-30 do 2026-10-01, jeden wynik na sesję, z typem w takiej postaci, w jakiej zobaczyła go osoba badana, łącznie z rozstrzygnięciami remisów. To nie są jednoznacznie rozstrzygnięte wyniki, z których korzystają tabele niżej. Skąd się wzięły te liczby
NT Intuicja–Myślenie · 21.3%
- INTJ7.6%
- INTP6.3%
- ENTJ3.5%
- ENTP3.9%
NF Intuicja–Odczuwanie · 28.0%
- INFJ8.7%
- INFP8.5%
- ENFJ4.6%
- ENFP6.3%
SJ Poznanie–Ocenianie · 27.4%
- ISTJ9.8%
- ISFJ8.5%
- ESTJ4.2%
- ESFJ5.0%
SP Poznanie–Obserwacja · 23.2%
- ISTP6.4%
- ISFP7.2%
- ESTP4.3%
- ESFP5.3%
Tabela danych dla tego widoku
| Typ | Grupa | Udział | Kropki |
|---|---|---|---|
| INTJ | NT | 7.6% | 151 |
| INTP | NT | 6.3% | 126 |
| ENTJ | NT | 3.5% | 70 |
| ENTP | NT | 3.9% | 78 |
| INFJ | NF | 8.7% | 173 |
| INFP | NF | 8.5% | 170 |
| ENFJ | NF | 4.6% | 92 |
| ENFP | NF | 6.3% | 126 |
| ISTJ | SJ | 9.8% | 195 |
| ISFJ | SJ | 8.5% | 170 |
| ESTJ | SJ | 4.2% | 84 |
| ESFJ | SJ | 5.0% | 100 |
| ISTP | SP | 6.4% | 129 |
| ISFP | SP | 7.2% | 144 |
| ESTP | SP | 4.3% | 85 |
| ESFP | SP | 5.3% | 107 |
| Typ | Badani | Udział | Kropki |
|---|---|---|---|
| ISTJ | 7,597 | 9.8% | 195 |
| INFJ | 6,745 | 8.7% | 173 |
| ISFJ | 6,627 | 8.5% | 170 |
| INFP | 6,598 | 8.5% | 170 |
| INTJ | 5,886 | 7.6% | 151 |
| ISFP | 5,601 | 7.2% | 144 |
| ISTP | 5,012 | 6.4% | 129 |
| INTP | 4,919 | 6.3% | 126 |
| ENFP | 4,901 | 6.3% | 126 |
| ESFP | 4,158 | 5.3% | 107 |
| ESFJ | 3,872 | 5.0% | 100 |
| ENFJ | 3,580 | 4.6% | 92 |
| ESTP | 3,323 | 4.3% | 85 |
| ESTJ | 3,261 | 4.2% | 84 |
| ENTP | 3,047 | 3.9% | 78 |
| ENTJ | 2,717 | 3.5% | 70 |
| Para preferencji | Pierwsza | Druga |
|---|---|---|
| Ekstrawersja / Introwersja | E 37.1% | I 62.9% |
| Poznanie / Intuicja | S 50.7% | N 49.3% |
| Myślenie / Odczuwanie | T 45.9% | F 54.1% |
| Ocenianie / Obserwacja | J 51.8% | P 48.2% |
| Kraj | Badani | Udział | Kropki |
|---|---|---|---|
| Stany Zjednoczone | 12,416 | 15.9% | 319 |
| Filipiny | 11,851 | 15.2% | 304 |
| Malezja | 5,677 | 7.3% | 146 |
| Indonezja | 3,909 | 5.0% | 100 |
| Indie | 3,850 | 4.9% | 99 |
| Wielka Brytania | 3,732 | 4.8% | 96 |
| Japonia | 3,574 | 4.6% | 92 |
| Kanada | 2,791 | 3.6% | 72 |
| Australia | 2,578 | 3.3% | 66 |
| Niemcy | 1,822 | 2.3% | 47 |
| Singapur | 1,346 | 1.7% | 34 |
| Pakistan | 1,192 | 1.5% | 31 |
| Tajlandia | 1,082 | 1.4% | 28 |
| Pozostałe kraje: 29 | 14,902 | 19.1% | 383 |
| Kraje poniżej 250: 146 (niepokazane) | 7,122 | 9.1% | 183 |
Trzy rzeczy, które mówią dane
- 62.9%
skłania się ku introwersji, a nie ekstrawersji. Pozostałe trzy podziały: S 50.7%, T 45.9%, J 51.8%.
n = 77,844, stan na 2026-10-01 - 2.8×
ISTJ (9.8%) to najczęstszy typ, 2.8 razy częstszy niż najrzadszy ENTJ (3.5%).
n = 77,844, stan na 2026-10-01 - 1.75×
ESFP występuje w kraju Japonia 1.75 razy częściej niż w całej próbie – to największa różnica wśród krajów z co najmniej 1,000 badanymi.
Japonia: n = 3,574, stan na 2026-10-01
Atlas
Gdzie badani częściej okazują się introwertykami? Gdzie bardziej ufają intuicji niż szczegółom albo uczuciom niż logice? Wybierz cechę i zobacz, jak 42 krajów wypada na tle wszystkich pozostałych.
Odsetek badanych z wynikiem „Introwersja” (I) według krajów
Ogółem 62.9%, n = 77,844. Najwyżej: Mjanma (70.8%). Najniżej: Korea Południowa (53.3%). Wszyscy pozostali mieli wynik „Ekstrawersja” (E).
Wszystkie kraje (42) w rankingu
Każdy kraj z marginesem błędu
Każda kropka to odsetek w danym kraju; szary pasek to margines błędu 95%. Czarna linia to cała próba. Jeśli pasek ją przecina, kraj nie różni się mierzalnie od pozostałych.
Cała próba: 62.9% osób introwertycznych (n = 77,844). 18 z 42 krajów różni się od niej o więcej niż swój margines błędu. 146 krajów z mniej niż 250 badanymi nie pokazujemy. Stan na 2026-10-01.
Portrety krajów
13 krajów z bliska: ich cechy i typy, których mają więcej
ESFP występuje w kraju Japonia 1.75× częściej niż w całej próbie (9.3% tam wobec 5.3% ogółem).
Stany Zjednoczonen = 12,416
Więcej osób ekstrawertycznych: 39.0% E wobec 37.1% ogółem (±0.9).
Typy, których jest tu więcej, × ogółem
Filipinyn = 11,851
Drugie miejsce pod względem osób zorganizowanych wśród tych 13 krajów: 55.2% J wobec 51.8% ogółem (±0.9).
Typy, których jest tu więcej, × ogółem
Malezjan = 5,677
Więcej osób praktycznych: 53.2% S wobec 50.7% ogółem (±1.3).
Typy, których jest tu więcej, × ogółem
Indonezjan = 3,909
Więcej osób racjonalnych: 49.1% T wobec 45.9% ogółem (±1.6).
Typy, których jest tu więcej, × ogółem
Indien = 3,850
Drugie miejsce pod względem osób spontanicznych wśród tych 13 krajów: 52.3% P wobec 48.2% ogółem (±1.6).
Typy, których jest tu więcej, × ogółem
Wielka Brytanian = 3,732
Drugie miejsce pod względem osób uczuciowych wśród tych 13 krajów: 58.5% F wobec 54.1% ogółem (±1.6).
Typy, których jest tu więcej, × ogółem
Japonian = 3,574
Najwięcej osób spontanicznych spośród tych 13 krajów: 56.4% P wobec 48.2% ogółem (±1.6).
Typy, których jest tu więcej, × ogółem
Kanadan = 2,791
Więcej osób uczuciowych: 57.7% F wobec 54.1% ogółem (±1.8).
Typy, których jest tu więcej, × ogółem
Australian = 2,578
Drugie miejsce pod względem osób ekstrawertycznych wśród tych 13 krajów: 41.0% E wobec 37.1% ogółem (±1.9).
Typy, których jest tu więcej, × ogółem
Niemcyn = 1,822
Najwięcej osób introwertycznych spośród tych 13 krajów: 67.0% I wobec 62.9% ogółem (±2.2).
Typy, których jest tu więcej, × ogółem
Singapurn = 1,346
Więcej osób praktycznych: 55.2% S wobec 50.7% ogółem (±2.7).
Typy, których jest tu więcej, × ogółem
Pakistann = 1,192
Drugie miejsce pod względem osób racjonalnych wśród tych 13 krajów: 49.2% T wobec 45.9% ogółem (±2.8).
Typy, których jest tu więcej, × ogółem
Tajlandian = 1,082
Drugie miejsce pod względem osób praktycznych wśród tych 13 krajów: 55.4% S wobec 50.7% ogółem (±3.0).
Typy, których jest tu więcej, × ogółem
Każdy wiersz biegnie od udziału typu w całej próbie (pierścień) do jego udziału w kraju (kropka), na jednej skali od 0 do 12% dla wszystkich 13 krajów, więc dłuższa linia oznacza większą różnicę. Pokazują trzy typy o najwyższym współczynniku w każdym z 13 krajów z co najmniej 1,000 badanymi. Współczynnik = udział w kraju ÷ udział wśród wszystkich 77,844. Stan na 2026-10-01.
Obraz i Atlas korzystają z próby GA4: 77,844 badanych, których przeglądarki udostępniły dane analityczne (tylko osoby, które wyraziły zgodę), od 2026-05-30 do 2026-10-01, jeden wynik na sesję, z typem w takiej postaci, w jakiej zobaczyła go osoba badana, łącznie z rozstrzygnięciami remisów. To nie są jednoznacznie rozstrzygnięte wyniki, z których korzystają tabele niżej. Mapa: Natural Earth 110m, odwzorowanie Equal Earth. Skąd się wzięły te liczby
Pełne statystyki
Wszystko poniżej pochodzi z dziennika testu na naszym serwerze: każdy wynik jest zapisywany w chwili podliczenia, niezależnie od wyboru odwiedzającego dotyczącego plików cookie. Tabele typów i preferencji liczą tylko wyniki, w których odpowiedzi jednoznacznie rozstrzygnęły wszystkie cztery preferencje.
Ostatnia aktualizacja: 2026-09-23 · Łącznie 95,344 wypełnionych testów
Wśród 12,758 wyników, w których odpowiedzi jednoznacznie rozstrzygnęły wszystkie cztery preferencje, najczęstszym typem jest INFP z wynikiem 12.6%, a najrzadszym – ENTJ z wynikiem 1.9%.
Na tej stronie publikujemy zbiorcze statystyki osób, które rozwiązały nasz test. To oryginalne dane – zebraliśmy je sami i nie znajdziesz ich nigdzie indziej. Zanim zacytujesz jakąkolwiek liczbę, zapoznaj się z poniższą metodologią i ograniczeniami: mierzymy tu nasz własny, 8-pytaniowy kwestionariusz, a nie oficjalny test MBTI.
Rozkład typów
Jak często każdy z szesnastu typów pojawia się w naszym teście.
Procenty w tej sekcji opierają się na 12,758 wynikach – tych, w których odpowiedzi jednoznacznie rozstrzygnęły wszystkie cztery preferencje, z łącznej liczby 95,344. To właśnie tę liczbę należy podawać cytując jakiekolwiek dane z tej sekcji. Poniżej w metodologii wyjaśniamy, dlaczego reszta została wykluczona.
| Typ | Nazwa | Udział | Wyniki |
|---|---|---|---|
| INFP# | Idealistyczny gawędziarz | 12.6% | 1,612 |
| ISTJ# | Twardo stąpający po ziemi realista | 11.1% | 1,415 |
| INFJ# | Wizjonerski mędrzec | 10.5% | 1,337 |
| ENFP# | Pełen energii odkrywca | 9.7% | 1,233 |
| INTJ# | Strategiczny architekt | 8.2% | 1,051 |
| ISFJ# | Niezawodny obrońca | 7.4% | 942 |
| INTP# | Ciekawski teoretyk | 7.1% | 901 |
| ISTP# | Praktyczny indywidualista | 5.9% | 751 |
| ISFP# | Łagodny marzyciel | 5.5% | 707 |
| ESFP# | Promienny artysta | 4.9% | 622 |
| ENTP# | Zabawny innowator | 3.6% | 460 |
| ENFJ# | Inspirujący mentor | 3.0% | 379 |
| ESFJ# | Serdeczny gospodarz | 3.0% | 377 |
| ESTP# | Śmiały pionier | 2.9% | 375 |
| ESTJ# | Niestrudzony organizator | 2.8% | 357 |
| ENTJ# | Zdeterminowany dowódca | 1.9% | 239 |
Podziały preferencji
Te same dane w podziale na poszczególne pary preferencji.
Jak ludzie odpowiadają na poszczególne pytania
Odsetek badanych odpowiadających „tak” na każde z ośmiu pytań. Z tego co wiemy, takie dane nie są dostępne nigdzie indziej, ponieważ pochodzą bezpośrednio z samego narzędzia.
Na podstawie wszystkich 95,344 wyników.
| # | Pytanie | Para preferencji | Odpowiedzi na tak |
|---|---|---|---|
| 1 | Czy po długim czasie spędzonym z ludźmi zwykle brakuje ci energii, zamiast czuć jej przypływ?# | E/I | 71.4% |
| 2 | Czy przebywanie wśród ludzi i działanie daje ci więcej energii niż spokojny czas z własnymi myślami?# | E/I | 48.8% |
| 3 | Czy ucząc się czegoś nowego, wolisz najpierw poznać konkretne fakty i prawdziwe przykłady, a dopiero potem teorie?# | S/N | 68.6% |
| 4 | Czy bardziej przyciągają cię wzorce, znaczenia i to, co może być, niż szczegóły tego, co jest tu i teraz?# | S/N | 70.8% |
| 5 | Czy podejmując decyzję, stawiasz logikę i sprawiedliwość ponad to, jak poczują się z tym inni?# | T/F | 59.8% |
| 6 | Czy traktujesz uczucia innych i utrzymanie zgody jako ważniejsze niż bycie ściśle konsekwentnym?# | T/F | 69.8% |
| 7 | Czy czujesz się lepiej, gdy sprawy są zaplanowane i ustalone, niż gdy pozostają otwarte?# | J/P | 65.7% |
| 8 | Czy wolisz zostawiać sobie otwarte opcje i dostosowywać się na bieżąco, zamiast trzymać się sztywnego planu?# | J/P | 65.1% |
Każda para pytań podchodzi do jednej preferencji z przeciwnych stron, więc „tak” na pierwsze i „tak” na drugie wskazują na przeciwne bieguny. Nie sumuj obu wyników w parze.
Preferencje według krajów
Jak podziały czterech preferencji różnią się w zależności od kraju. Procenty są liczone w obrębie każdego państwa, więc na ich wartość nie ma wpływu liczba osób z danego kraju, które wypełniły test.
Ta sekcja korzysta z innego źródła. Informacja o kraju pochodzi z naszych analiz, a nie z dziennika testu, i jest dostępna dla 10,491 wyników z powyższej tabeli (to 82.2% całości). Narzędzia analityczne zaniżają liczbę odwiedzających, którzy odrzucają pliki cookie lub blokują skrypty, więc traktuj te dane jako orientacyjne.
Uwzględniliśmy tylko kraje z co najmniej 250 wyników, czyli łącznie 10 z nich. Poniżej tej wartości podział preferencji ma zbyt duży margines błędu, aby go publikować.
| Kraj | Wyniki | I — Introwersja | S — Poznanie | T — Myślenie | J — Ocenianie |
|---|---|---|---|---|---|
| Australia# | 425 | 60.9% | 43.1% | 36.5% | 49.4% |
| Filipiny# | 1,121 | 69.1% | 41.0% | 40.9% | 50.8% |
| Indie# | 481 | 72.6% | 36.6% | 49.3% | 42.2% |
| Indonezja# | 557 | 74.1% | 43.4% | 52.6% | 46.5% |
| Japonia# | 363 | 60.3% | 60.9% | 40.5% | 33.1% |
| Kanada# | 427 | 63.5% | 42.9% | 39.1% | 47.1% |
| Malezja# | 558 | 71.9% | 47.3% | 46.6% | 47.7% |
| Niemcy# | 297 | 73.7% | 47.8% | 41.1% | 49.5% |
| Stany Zjednoczone# | 2,068 | 65.2% | 43.4% | 42.4% | 50.3% |
| Wielka Brytania# | 539 | 67.9% | 37.8% | 32.7% | 49.9% |
Metodologia
Liczby pochodzą z naszego darmowego testu: osiem pytań z opcją wyboru „tak” lub „nie”, po dwa dla każdej z czterech par preferencji. To szybkie narzędzie przesiewowe, a nie oficjalny kwestionariusz MBTI, dlatego nie należy porównywać tych wyników bezpośrednio z opublikowanymi normami MBTI.
Populację stanowią wszyscy, którzy ukończyli test na quickmbti.com lub quicktype.me. Wyniki są zapisywane po stronie serwera w momencie podliczania punktów, więc ich liczba nie zależy od zgody na pliki cookie czy programów blokujących reklamy.
Dane obejmują wyniki od 2026-06-03 do 2026-09-23.
Liczymy rozwiązania testu, a nie ludzi. Ktoś, kto rozwiązuje test dwa razy, jest liczony podwójnie. Łącznie mamy 95,344 wyników.
Ponieważ każda para preferencji ma tylko dwa pytania, może wystąpić remis – odpowiedź „tak” lub „nie” na oba anuluje się nawzajem. Zdarzyło się to co najmniej raz w 82,586 z 95,344 przypadków. Nasz system zawsze rozstrzyga taką parę w ten sam sposób podczas danej sesji, zamiast zostawiać typ nierozpoznanym. Te wyniki są wykluczone z rozkładu typów i podziałów preferencji, które opierają się wyłącznie na 12,758 wynikach, gdzie odpowiedzi jednoznacznie rozstrzygnęły wszystkie cztery preferencje. Procenty odpowiedzi na poszczególne pytania uwzględniają wszystkie wyniki, ponieważ zbalansowana para nie mówi nic o tym, czy odpowiedź była prawdziwa.
Wszystkie procenty są zaokrąglane do jednego miejsca po przecinku. Suma procentów w kolumnie może nie wynosić dokładnie 100 ze względu na zaokrąglenia.
Obraz i Atlas korzystają z próby GA4: 77,844 badanych, których przeglądarki udostępniły dane analityczne (tylko osoby, które wyraziły zgodę), od 2026-05-30 do 2026-10-01, jeden wynik na sesję, z typem w takiej postaci, w jakiej zobaczyła go osoba badana, łącznie z rozstrzygnięciami remisów. To nie są jednoznacznie rozstrzygnięte wyniki, z których korzystają tabele niżej.
Ograniczenia
- Próba jest dobrowolna i pochodzi z internetu. Osoby szukające darmowego testu osobowości nie stanowią losowej próby w żadnej populacji, a powyższy rozkład nie powinien być traktowany jako rozkład typów osobowości na świecie.
- Osiem pytań nie zastąpi pełnego narzędzia badawczego. Dwa pytania na parę preferencji wystarczą, aby szybko określić czyjąś pozycję na każdej osi, ale to zbyt mało, aby uzyskać precyzyjny wynik.
- Dane krajowe odzwierciedlają tylko to, kto trafił na nasz test, a nie populację samych państw. Dodatkowo ruch na naszej stronie skupia się wokół zapytań w języku angielskim.
- Żadne z tych danych nie są kliniczne ani diagnostyczne i nie były weryfikowane przez licencjonowanego psychologa.
Jak korzystać z tych danych
Możesz śmiało cytować te liczby, pamiętaj tylko o podaniu źródła. Każdy wiersz na tej stronie ma swój własny link, więc możesz odesłać czytelników bezpośrednio do liczby, którą cytujesz.
QuickMBTI, statystyki MBTI z naszych własnych testów, 2026-09-23. https://quickmbti.com/pl/mbti-statistics/
Pobierz te tabele jako CSV (rozkład typów, podziały preferencji i odsetek odpowiedzi „tak”, CC BY 4.0)
Poprzednie aktualizacje
- 2026-09-23 – 12,758 wyników
- 2026-08-08 – 10,882 wyników
Pytania i odpowiedzi oparte na danych
Jaki typ MBTI jest najczęstszy?
INFP, z wynikiem 12.6% spośród 12,758 jednoznacznie rozstrzygniętych wyników na QuickMBTI, stan na 2026-09-23. W próbie GA4, która liczy typ w postaci pokazanej osobie badanej, łącznie z rozstrzygnięciami remisów, jest to ISTJ z wynikiem 9.8% spośród 77,844.
Jaki typ MBTI jest najrzadszy?
ENTJ, z wynikiem 1.9% spośród tych samych 12,758 wyników, stan na 2026-09-23. W próbie GA4 najrzadszy jest ENTJ z wynikiem 3.5%.
Czy większość badanych to introwertycy?
Tak: 68.3% uzyskało wynik Introwersja (I) w 12,758 jednoznacznie rozstrzygniętych wynikach, stan na 2026-09-23. W próbie GA4 liczącej 77,844 osób jest to 62.9%.
Ile osób rozwiązało test?
Do 2026-09-24 na quickmbti.com ukończono 200,000+ testów. Tabele typów na tej stronie liczą 12,758 wyników z dziennika testu – tych, w których odpowiedzi rozstrzygnęły wszystkie cztery preferencje; Obraz i Atlas korzystają z próby GA4 liczącej 77,844 osób.
Który kraj różni się najbardziej?
ESFP występuje w kraju Japonia 1.75× częściej niż w całej próbie GA4 (tam n = 3,574, stan na 2026-10-01) – to największa różnica wśród 13 krajów z co najmniej 1,000 badanymi.
Na ile dokładne są te liczby?
Opisują osoby, które same zdecydowały się na darmowy test z 8 pytań, a nie populację jakiegokolwiek kraju. 82,586 z 95,344 wyników w dzienniku testu miało co najmniej jedną zrównoważoną parę preferencji i nie jest uwzględnionych w tabelach typów. Margines błędu każdego kraju znajdziesz w Atlasie, a pełną metodę w sekcji Metodologia. Metodologia
Chcesz poznać swój typ osobowości?
Osiem pytań, około 90 sekund i bez rejestracji. Poznasz swoje cztery litery i dowiesz się, co oznaczają dla twojego stylu pracy i podejmowania decyzji.
Rozwiąż darmowy test